Share
CONCERT DE COLINDE DE CRĂCIUN – CORUL LICEULUI AL. IOAN CUZA DIN BUCUREȘTI

CONCERT DE COLINDE DE CRĂCIUN – CORUL LICEULUI AL. IOAN CUZA DIN BUCUREȘTI

Concert de Colinde de Crăciun susținut de CORUL LICEULUI TEORETIC ALEXANDRU IOAN CUZA din București, condus de Asistent univ. drd. teolog ALIN BOLBOAȘĂ-ȘOFARU, care a avut loc pe data de 16 decembrie 2018 în cadrul parohiei „Sfântul Grigorie Teologul – Popa Chițu” din București.

Imaginate ca o călătorie fermecată în Bethleem purtată în acorduri muzicale, colindele interpretate de corul Liceului Alexandru Ioan Cuza au transpus în spațiul românesc momentul Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos. Cu pasiune, sensibilitate și căldură sufletească, copiii ne-au transmis comorile și licăririle de lumină mărturisitoare ale credinţei creştine celei adevărate, într-o colecție de colinde și ne-au împărtășit iubirea şi recunoştinţa pentru darul dumnezeiesc al Întrupării Fiului şi Cuvântului lui Dumnezeu pentru mântuirea noastră, a tuturor.