Share
CONSOLIDARE, REPARARE ȘI PROIECT DE AȘEZĂMÂNT SOCIO-MEDICAL EDUCAȚIONAL

CONSOLIDARE, REPARARE ȘI PROIECT DE AȘEZĂMÂNT SOCIO-MEDICAL EDUCAȚIONAL

ȘEDINȚĂ DE LUCRU

În cadrul ultimei întâlniri care a vizat demararea șantierelor în parohia noastră, s-au discutat aspecte referitoare la  consolidarea şi repararea sfântului locaș, precum și aspecte referitoare la proiectul de așezământ socio-medical/educațional, care urmează a fi amplasat pe terenul liber al bisericii.

De asemenea, ca punct preliminar al studiului de consolidare și reparare, biserica a fost vizitată și investigată de către d-na arhitect Viorica Frunză, împreună cu o cu echipă de specialiști. În acest scop, pentru punerea în evidență a unor detalii de proiect, au fost realizate filmări speciale efectuate cu o dronă.

CURĂȚENIE DE PRIMĂVARĂ