Share
„DARURI PENTRU 100 DE COPII LA 100 DE ANI DE LA MAREA UNIRE”

„DARURI PENTRU 100 DE COPII LA 100 DE ANI DE LA MAREA UNIRE”

În cadrul proiectului parohial „Daruri pentru 100 de copii la 100 de ani de la Marea Unire”, pe data de 22 decembrie a avut loc o acțiune filantropică la Ianca, județul Brăila. Au fost oferite haine, îmbrăcăminte, încălțăminte, jucării, dulciuri, la 50 de copii. Cu acest prilej, copiii din Ianca au oferit un concert de colinde de Crăciun. Proiectul a avut loc în parteneriat cu Parohia Ianca I, păstorită de preot paroh Cristi Ion.

În continuarea acestei acțiuni sociale, la Alexeni, județul Ialomița, au fost efectuate vizite la 8 familii cu 16 copii. Copiilor le-au fost oferite haine, încălțăminte, jucării, dulciuri. Proiectul s-a desfășurat în parteneriat cu Asociația filantropică „Omul din oglindă” condusă de avocat Andreea Aganencii.